Na jakiej wysokości powinno znajdować się dno macicy w 19 tygodniu ciąży?
Witam,
mam pytanie, które mnie nurtuje. Jestem w 19 tygodniu ciąży i moja macica jest bardzo nisko osadzona. Czuję ruchy dziecka nisko, na poziomie spojenia łonowego i potwierdziła to też lekarka na usg, nie powiedziała mi jednak, że mam się czym martwić. Czy jest tak naprawdę? Męczy mnie to, bo wszyscy mówią, że w tym tygodniu dno macicy powinno być wyżej. Bardzo dziękuję za odpowiedź, będę wdzięczna.
Pozdrawiam, Natalia

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Trójwymiarowe USG
Witam!
Dno macicy w 19 tygodniu ciąży powinno sięgać 3 palce poniżej pępka. Ze względu na brak informacji na temat wysokości dna macicy, ani wymiarów dziecka trudno jest ocenić Pani ciążę. Jeżeli podczas ostatniego badania lekarz nie zauważył wyraźnych odchyleń, a dziecko ma prawidłowe wymiary nie widzę podstaw do niepokoju. Jeżeli ruchy dziecka są dobrze wyczuwalne to także nie widzę powodu do zmartwień.
Proszę pamiętać, że do ustalenia jakichkolwiek odchyleń od normy konieczne jest osobiste zbadanie pacjentki. W razie obaw proszę zgłosić się do swojego ginekologa.
Pozdrawiam