Nacięcie kanału pochwy a nacięcie krocza

Witam, chciałam zasięgnąć fachowej informacji i odpowiedzi na pytanie: jaka dokładnie czynność określana jest z medycznego punktu widzenia opisem "nacięcie kanału pochwy", gdyż taki opis "operacji" przedstawiony jest w wykazie operacji firmy ubezpieczeniowej, stąd pytanie czy sytuację i opis"nacięcia krocza" podczas porodu jak opisano w szpitalu, można zakwalifikowac jako jednoznaczną z opisem w wykazie operacji "nacięcie kanału pochwy? Czy nazwy-opisy dotyczą tego samego zdarzenia? Dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wydaje sie ze te pojęcia nie sa jednoznaczne. Zalecam wyjaśnienie opisu. Pozdrawiam