Naczyniak żylny rezonansie magnetycznym głowy

w badaniu rezonansu stwierdzono u mnie w okolicy prawego hipokampa i bieguna plata skroniowego naczyniaka żylnego o średnicy3mm. i dlugosci ok. 60mm. uchodzacy do żyly Galena .bardzo się martwie ,jak bardzo jest to niebezpieczne.co powinnam robic.mam 60 lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani rzeczy najważniejszej - tj. z jakiego powodu było wykonane badanie. Tego typu malformacje naczyniowe mogą bowiem powodować różne objawy, a właśnie od tego zależy dalsze postępowanie. Sugeruję, by porozmawiała Pani z lekarzem prowadzącym, tj. specjalistą neurologiem lub neurochirurgiem.