Nadciśnienie a chęć zrzucenia wagi

Witam moja diagnoza brzmi nadwaga 31; nadcisnienie na starcie 160/125. Koniec 190 /145 ; czy to wysokie cisnienie ? Zajade rowerem do sklepu a spowrotem przychodze piechotka poniewaz sie mecze cukrzyca typu 2 ; hipercholestrolema man pytanie czy moge sama sobie jakos pomoc prubuje schudnac ale jest mi trudno potrzebuje prawidlowej diety stosuje diete srudziemnomorska moj wzrost 146 waga 67 kg

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim powinna się Pani niezwłocznie skonsultować z lekarzem rodzinnym. Wartości ciśnień są bardzo wysokie i brak natychmiastowego rozpoczęcia leczenia może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań. Dopiero po unormowaniu ciśnienia tętniczego może Pani zacząć myśleć o ćwiczeniach w celu redukcji masy ciała. W obecnym stanie jest to wręcz zabronione, gdyż aktywność fizyczna dodatkowo podwyższa ciśnienie .