Nadciśnienie i tachykardia u 21-latki

Witam mam 21 lat a czesto mam nadcisn i tachykar. moj tata tez cierpi na nadcisnienie. jest czasami tak ze gdy sie zdenerwuje to mam 140-150/90-97 tetna 90-123. ale mam tez takie cisnienia gdy jest dzien naprawde bez nerwow. najczesciej wieczorem dostaje rumieni, uczucia goraca, bol glowy jednak czesciej 3-4x w tyg mam tachyk ze az przez piers czuje jak bije szybko serce. albo leze w lozku nagle boli mnie glowa mierze i mam 137/95 bez przyczyny. o co tu moze chodzic? czy do kardio mam isc? pozdr

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazane jest wdrożenie kompleksowej diagnostyki kardiologicznej. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty.