Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadciśnienie i zawroty głowy

Choruję na nadciśnienie. Biorę leki: rano tertensif SR 1 tabl., Accupro 10 mg, Nedal 5mg 1 tabl. Wieczorem 1 tabl. Accupro 20 mg. Niestety co parę dni muszę brać Accupro już ok. 15 bo ciśnienie idzie w góre. i jest 165/100 puls 76 . Czuję się wówczas żle, czuje jakby zawroty głowy, słabość i czuje wzrost tego ciśnienia. Do tego dochodzi stres. Czy mam żle dostosowane leki.
KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu

Skutki nadciśnienia tętniczego

Brak podjęcia działań leczniczych w związku z wystąpieniem nadciśnienia tętniczego może powodować nieodwracalne i ciężkie powikłania. Nie należy bagatelizować wystąpienia zbyt dużego ciśnienia ? z jakich powodów, wyjaśnia dr Piotr Gryglas.

Witam serdecznie,

Bardzo możliwe, że ma Pani źle dobrane leki. Złe samopoczucie wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem i zasugerowania zmiany leków. Stres również odgrywa tu znaczną rolę a mianowicie podnosi ciśnienie i potęguje złe samopoczucie
Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy