Nadciśnienie tętnicze i złe samopoczucie po wypiciu kawy

Witam , mam pytanie co do swojego zdrowia jakiś czas temu miałem badania okresowe w ktorych okazało się ze mam nadcisnienie tętnicze , nie brałem lekow cały czas tylko kiedy sie zle czulem a miałem caly czas je brac , ostatnio po wypiciu kawy w pracy skoczylo mi nagle nie wiem czy to bylo nadcisnienie czy zwykle uniesienie poprostu poniewaz serce zaczelo bic szybko i w glowie czulem te uniesienie jak bym mial wybuchnac , poniej wzielem tabletke przyjechalo pogotowie i niby wszystko bylo ok

Witam,
jeśli lekarz zalecił stosowanie leków proszę je stosować zgodnie z tym zaleceniem. Leków nigdy nie powinno się odstawiać samemu jeśli lekarz wyraźnie tego nie określił.
Picie kawy wpływa na poziom ciśnienia tętniczego, dlatego warto się zastanowić czy podczas jej picia nie miał Pan dodatkowo sytuacji stresowej w pracy, która także mogła mieć wpływ na gwałtowny wzrost ciśnienia.

Proszę zadbać o odpowiednią podaż sodu i potasu. Sód znajdziemy w produktach typu fast food, rybach w puszce, chipsach, słonych paluszkach, wędlinach, serach (zwłaszcza ser typu Feta). To te produkty powinny pojawiać się w Pana diecie w niewielkiej ilości.
Potas natomiast znajdzie Pan m. in. w suszonych owocach, bananach, pomidorach czy ziemniakach.

Pozdrawiam
www.dietifit.pl

Witam Pana,

Uważam, że powinien Pan stosować leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli lekarz je przypisał to nie bez powodu i nie należy ich zażywać tylko wtedy jak się Pan gorzej poczuje. Proszę zmienić swoje postępowanie w tej kwestii.
Następna sprawa to picie kawy. Kawa dzięki obecności kofeiny podnosi ciśnienie i nie jest wskazana dla osób mających z nim problemy. Jeżeli ma Pan ochotę na kawę proszę robić naprawdę bardzo słabą i z mlekiem.
Proszę również uważać na sól, która przyczynia się do wzrostu ciśnienia.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk