Nadciśnienie tętnicze a pomiar pulsoksymetrem

dzień Dobry, mam pytanie mam nadciśnienie tętnicze , chciałam sie zapytać czy mogę kontrolować podaż tabletki poprzez pomiar pulsoksymetru? niestety nie mogę ze sobą nosić ciśnieniomierza za każdym razem. czy jak puls jest powyżej 90 to powinnam zażyć tabletkkę? z góry serdecznie dziekuję za odpowiedź

Witam!
Kontrola pulsu nie nadaje się do oceny ciśnienia tętniczego.
Natomiast podstawową kwestią jest, że jeżeli ma Pani rozpoznane nadcisnienie tętnicze to powinna Pani przyjmować leki codziennie w ustalonych przez lekarza porach - używanie leków "dorywczo" jest nieskuteczne w kontroli ciśnienia i może doprowadzić do rozwoju groźnych powikłań. W razie wątpliwości co do schematu lekowego proponuję kontakt z lekarzem prowadzącym.