Naderwane włókna mięśniowe a orteza

Witam, mam naderwane/zerwane włókna mięśniowe w łydce , po 7 dniach od wizyty na SOR odwiedziłem ortopedę który zalecił mi ortezę, mam pytanie czy mam ją mieć założoną 24h na dobę ? oraz pod jakim kątem powinna być ustawiona?

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednie ustawienie ortezy jest możliwe w czasie wizyty lekarskiej u lekarza lub u rehabilitanta. Bez badania ciężko jest określić odpowiednie kąty. Tak samo długość noszenia ortezy zależy od trybu życia, stopnia naderwania mięśni. Proszę udać się do lekarza ortopedy lub rehabilitacji medycznej.