Nadmierna potliwość, krwawienie i ból brzucha przy antykoncepcji hormonalnej

Witam,, mam 39 lat,od roku bez konsultacji lekarza biore tabletki antykoncepcyjne Microgynon 30, oczywiscie poce sie od nich okropnie.Teraz po dwoch dniach zakonczenia miesiaczki odbylam stosunek seksualny i po tym poleciala mi krew, dodam iz od trzech dni boli mnie brzuch(podczas stosunku nie odczuwalam bolu)jaka moze byc tego przyczyna, mieszkam w Serbii, i na chwile obecna nie ma mowy o lekarzu, prosze o pomoc

Witam serdecznie. Wspomniane objawy mogą wynikać z wahań hormonalnych, które są najczęstszym powikłaniem/objawem ubocznym antykoncepcji. Wtedy to pojawia się plamienie śródcykliczne. Dodatkowo warto wspomnieć o możliwości wystąpienia nadżerki, polipa lub mięśniaka jamy macicy.