Nadmierna potliwość u 4-letniej dziewczynki

Moja pomad 4 letnia corka poci sie pod pachami. Nie na mokro tylko jak powacham to nieprzyjemnie pachnie. Jest na etapie, ze strasznie wariuje. Zapach potu czuć tylko pod pachami, nigdzie indziej na ciele nie czuć. Zaobserwowałam to podczas lata. Czy w tym wieku to normalne? Czy powinnam wykonać jakieś badania? Dodam, że zarowno ja jak i moja mama mamy chorobe hashimoto. Czy taki zapach tylko pod pachami moze oznaczac coś z nerkami, tarczycą czy dojżewaniem?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udąć się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.