Nadmierna ruchomość jąder

Witam, mam pytanie odnośnie ruchomości jąder. Otóż moje jądra (lewe rzadko, prawe częściej) mogą obracać się o 180 stopni, tak że najądrza są z przodu ciała (można je wyczuć i są widoczne). Nie czuję przy tym bólu, jądro albo samo wraca po pewnym czasie do prawidłowego położenia, albo mogę je sam bez problemu i bólu poprawić. Zauważam, że tak się dzieje od czasu do czasu. Czy taka ruchomość jąder jest normalna? Czy nie ma się czym przejmować, czy może potrzebny jest zabieg?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, taka ruchomość jąder nie jest żadną chorobą, ale może usposabiać do powstania tzw. skrętu jądra - stanu grożącego niedokrwieniem jądra i jego zniszczeniem. Dlatego warto spytać urologa, czy nie byłoby właściwe przeprowadzić zabiegu tzw. fiksacji, czyli unieruchomienia jąder. Pozdrawiam RH

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty