Ból jąder u 14-latka

Witam. Mój syn - 14 lat ma już około 12 godzinny ból jąder (nie umie sprecyzować którego bo nie czuje). Jego jądra "luźno" chodzą w mosznie, może je "przekręcić" i "obrócić". Promieniuje on do pachwin. Ojciec spojrzał na nie i nie widział nic złego. Nie ma zaczerwienień, nie czuł guzków. Nosi on luźne majtki. Na mosznie/mosznej ma jakieś "kropki", ale sądzę, że chyba są to gruczoły. Jego moszna "wisi" bardzo luźno. Nie wiem co to może być. Nie mam czasu iść do lekarza - praca.. POMOCY...

Dr n. med. Marek KrakĂłs

Bólu jadra u 14 latka nie można lekceważyć gdyż jest to wiek w którym może dojść do skrętu jądra. Przy nawracających bólach jądra najczęściej dochodzi do jego "podkręcania" czyli niewielkiej rotacji naczyń, które doprowadzają krew do jądra. Przy uporczywych bólach często rozwiązaniem problemu jest zabieg operacyjny polegający na umocowaniu jądra w mosznie tak aby nie mogło skręcać się wzdłuż naczyń powrózka nasiennego. Mimo wszystko proponuje odwiedzić urologa bądź chirurga dziecięcego.

Witam, Pisze Pani: "jego jądra "luźno" chodzą w mosznie, może je "przekręcić" i "obrócić". Świadczy to o nadmiernej ruchomości jąder spowodowanej zazwyczaj długim powrózkiem nasiennym. Proponuję rozważyć operacyjne "unieruchomienie" ich w mosznie dla zapobieżenia skrętowi jądra. Wskazane badanie urologa dziecięcego. Pozdrawiam RH