Przesuwanie się jąder - czy to coś szkodliwego?

Proszę o radę, mam problem z jądrami. Od niedawna przy stosunku jadra cofają mi się, muszę je palcami ukierunkowywać na swoje miejsce. Czuję ból i zażenowanie. Jak można to wyleczyć? Co trzeba z tym zrobić? Z góry dziękuję, pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jądra wędrujące to forma wnętrostwa polegająca na tym, że jądro jest macalne i znajduje się w mosznie, ale ma ono tendencję do (niekiedy całkowitego) cofania się do kanału pachwinowego.
Pomimo obecności obu jąder w mosznie, stwierdzenie okresowego cofania się jednego lub obu jąder do kanału pachwinowego jest objawem niepokojącym, wymagającym kontroli lekarskiej. U pewnej części pacjentów wędrujące jądra są związane z defektem nasieniowodu i naczyń powrózka nasiennego.
Zdecydowanie powinien skonsultować się Pan ze specjalistą urologiem, który w zależności od wyniku badania lekarskiego podejmie leczenie hormonalne lub operacyjne.