Nadmierne oddawanie moczu u dziecka

Córka (3lata) jak zaczęła chodzić do przedszkola oddaje mocz tylko 2-3 razy dziennie. W poprzednim tygodniu była chora wysoka temperatura katar i kaszel wg lekarza wirus. Po zakończonej chorobie miała jeszcze kaszel ale zdecydowałam i zrobiłam badanie ogólne moczu. Wszystko w normie cieżar 1,015 ph 6,0 erytrocyty 3 mocz przejrzysty barwa j. żółta Jest jedno ale, Leukocytów jest 12 czy mam sie martwić bo norma 0-10. Czemu ich wartośc jest podwyższona jaka może być przyczyna?

Witam! Leukocyty są dystrybuowane do krwi w większej ilości (a co za tym idzie wydalane z moczem) w odpowiedzi na czynniki zapalne, gorączka czy duży wysiłek fizyczny. Ich większe niż zwykle pojawienie się w moczu bezpośrednio po infekcji nie jest powodem do niepokoju.