Nadmierne owłosienie przy Euthyrox 25

Witam, przyjmuje od jakiegos pol roku euthyrox 25. Stwiedzono u mnie brak plata tarczycy i niedoczynnosc przy TSH 9. Po braniu hormonow TSH 2,5. Nigdy wczesniej nie bralam hormonow ani nie badalam tarczycy. Problem jest taki ze pojawia mi sie nadmierne owlosienie, na rekach , brzuchu. Czy to przez tabletki ? Co powinnam zrobic? Czy moglbyc to wzrost testosteronu ? Prosze o rade.

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

musi Pani wykonać badania w pierwszej kolejności na:
testosteron,
SHBG,
Prolaktyna,
oraz podstawowe badania morfologii i moczu.

przy tsh 9 należy dobadać ft3, ft4, antytpo, antytg i następnie zgłosić się do specjalisty. Może to być do mnie, bądź innego dietetyka specjalisty w tym zakresie. Adres mailowy s.klos@sports-med.pl

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/