Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Dzień dobry,

Powinna Pani poszerzyć diagnostykę. Najlepiej wybrać się do endokrynologa, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani zleci Pani dokładnie niezbędne badania. Jeśli chce Pani iść na wizytę już z badaniami, to powinna Pani oznaczyć na początek: testosteron całkowity, SHBG, androstendion, DHEA-S oraz prolaktynę i estradiol. Jeśli chce Pani poszerzyć diagnostykę, to proszę dorobić jeszcze LH, FSH oraz 17 OH-Progesteron (badania najlepiej wykonać rano między 2-4 (5) dniem cyklu. Celem oceny wyrównania funkcji tarczycy - niech Pani przynajmniej oznaczy TSH. Warto również wykonać badanie morfologii z rozmazem (naprawdę wiele można z tego badania odczytać), a także CRP.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy