Nadmierne przetłuszczanie włosów i wydzielanie sebum

Dzień dobry, od kilku lat mam problem z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów, jak i skóry. 4 miesiące temu skończyłem kurację izotkiem, jednak nigdy nie miałem złośliwego trądziku, a wiele zaskórniaków które zamieniały się w ropne krosty, od 2 miesięcy znów zmagam się z dużym wydzielaniem sebum, bywają dni, że skórę mam suchą jednak sporadycznie. Mam pytanie jak poradzić sobie z nadmiernym sebum, z którym walczę latami i nie mogę się od niego uwolnić.

Witam Pana,

Nadmierne przetłuszczanie włosów w długofalowym okresie może pośrednio przyczyniać się do ich utraty. Zalecam stosowanie szamponów oczyszczających 2 razy w tygodniu.
Do twarzy proszę stosować kremy w postaci żeli przeznaczone do cery łojotokowej np z kwasem azelainowym lub migdałowym. Regularnie raz na 3 tygodnie zalecam w okresie jesiennym i do późnej wiosny wykonywanie zabiegów mikrodermabrazji i ( lub) eksfoliacji kwasami. Zabiegi mają usuwać nadmierną warstwę rogową naskórka i regulować naturalny proces złuszczania naskórka.
Efekt to mniej przetłuszczająca się skóra twarzy.

Pozdrawiam
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Prosze ponownie skonsultować sieu dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, pomocne są peelingi i analiza czy prawidłowo pielęgnuje Pan swoją skórę w domu, czy nie używa kosmetyków komedogennych.

Dzień dobry,

Warto udać się na konsultację do specjalisty, który po analizie twarzy dobierze właściwą pielęgnację domową i gabinetową.

Pozdrawiam