Nadmierne wypadanie włosów i świąd skóry głowy a niedobór witaminy D3 i sucha skóra

od kilku miesięcy borykam się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz świądem skóry głowy, który wg dermatologa spowodowany jest suchą skórą. Robiłam badania krwi (morfologia, TSH, prolaktyna, testosteron, androstendion, 17OH-progesteron oraz 25OH-D3), które wykazały jedynie niedobór witaminy D3, czy niedobór tej witaminy bądź sucha skóra mogą być przyczyną mojego problemu?

Niedobór witaminy D3 nie ma kluczowego wpływu na wypadanie włosów . Być może na stres i zmęczenie warto zwrócić uwagę. Proszę pomyśleć o zabiegach mezoterapii igłowej . Może pani też zastosować preparat z żelatyna i biotyną doustnie np. Amoccon.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska