Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sucha skóra na twarzy i nadmierne wypadanie włosów

Jestem 20 letnią dziewczyną od kilku lat mam bardzo suchą skórę na twarzy, nie mam trądziku,jedynie chroski się pojawiają od czasu do czasu , także wypada mi bardzo dużo włsów i nie rosną mi w ogóle pomimo tego że staram się nie suszyć gorącym powietrzem i nie prostować ich , używam różnego rodzaju odżywek ale nic nie pomaga .Czy może to być spowodowaną jakąś chorobą ?.Wdzięczna będę za pomoc. Z góry dziękuje
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog
45 poziom zaufania

Witam,
sucha skóra i intensywne wypadanie włosów to główne efekty wachania poziomu hormonów tarczycy. Mając to na uwadze proszę wykonać badania poziomu ft3, ft4, tsh. Do codziennej pielęgnacji proszę używać emolientów - kosmetyków odbudowujących naszą naturalną barierę wodno-tłuszczową, która w przypadku suchej skóry jest uszkodzona. Być może w Pani przypadku pomoże dostarczanie organizmowi większej ilości płynów (zniweluje objawy suchej skóry), a wypadanie włosów jest okresowe i nie okaże się oznaką żadnej choroby.

0

Z włosami proszę udać się do trychologa lekarz zleci odpowiednie badania.

Przy suchej cerze warto jest dobrać prawidłowa pielęgnację skóry- można to zrobić u dermatologa lub na dermokonsultacji w aptece.

Proszę regularnie wykonywać peelingi, nawilżać skórę maseczkami.

Można też pomyśleć o wykonaniu mezoterapi igłowej u lekarza medycyny estetycznej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Podane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia natury endokrynologicznej,Zalecana byłaby wizyta u endokrynologa .Jeżeli dostęp do tego specjalisty ma Pani utrudniony ( kolejki itp ) to u lekarza POZ. Warto w pierwszej kolejności oznaczyć wartości hormonów tarczycy ( TSH, fT3,fT4 ) Objawowo apteczne emolienty i ew mezoterapia na bazie kwasu hialuronowego (po wykluczeniu zaburzeń tarczycy )

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy