Nadżerka żołądka w wyniku gastroskopii

Witam serdecznie, Wczoraj miałam gastroskopie żołądka i otrzymałam wynik iż od strony krzywizny mniejszej mam płaską nadzerkę. Poza tym przełyk wpust dno żołądka bez zmian. W jeziorku płynna przezroczysta. test na helicobacter ujemny. Czy mam się przejmować tą nadżerką? Nie mam żadnych objawów ze strony żołądka a badanie zrobiłam dla siebie..

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do nadmiernego niepokoju. Należy unikać pokarmów zwiększających wydzielanie kwasu żołądkowego (smażone i tłuste potrawy, kawa, czekolada, słodycze), a nadżerka powinna wygoić się samoistnie.