Żołądek podatny na rozdymanie i opis gastroskopii

Witam od dłuższego czasu mam problemy Żoładkiem. 4 dni temu miałam wykonana gastroskopie. OPIS: przełyk , wpust bz. Linia Z na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust w inwersji bz. Żołądek podatny na rozdymanie , zaczerwieniony w całości , zawiera obfite , mętne jeziorko śluzowo-żółciowe. Odźwiernik bz. Opuszka dwunastnicy , cześć zapuszkowa bz. Test ureazowy; ujemny. Wizytę u lekarza mam za pare dni. Jak mam rozumieć opis gastroskopi ? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Witam. Opisane zmiany są wynikiem przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka. Wymagają wprowadzenia leków zmniejszający wydzielanie kwasu solnego.Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Szanowna Pani/Panie?
Opis gastroskopii wskazuje na żółciowe zapalenie żołądka.
Bardzo istotne w rozpoznaniu są objawy kliniczne, któych Pani nie podaje.
Opierając się tylko na opisie badania gastroskopowego - bardzo ostrożnie zaryzykowałbym diagnozę wstecznego, żółciowego refluksu dwunastniczo-żołądkowego. Wówczas leczenie jest bardzo skomplikowane. Można wykonać pH-metrię - ostatecznie to badanie wskazuje na prawidłową diagnozę. Jeżeli się ona potwierdzi - absolutnie nie wolno stosować leków obniżających wydzielanie kwasu w żołądku. Leczenie podlega zupełnie innym regułom.
Pozdrawiam, dr n.med.Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg, gastrolog