Co oznacza żołądek podatny na rozdymanie?

Proszę o pomoc w temacie brzydkiego oddechu.1.06.2015 r. zdecydowałam się wykonać gastroskopię, której wynik był następujący: "Badanie w analgosedacji. Górna część przełyku bz. W dolnej na wysokości linii Z dwie naprzeciwległe ok. 2-3 mm nadżerki. Linia Z na wysokości wpustu o regularnym przebiegu. Wpust w inwersji nieszczelny. Żołądek podatny na rozdymanie. Dno, trzon, antrum, oddźwiernik, opuszka, część zaopuszkowa dwunastnicy bz."Co może mi pomóc aby mój oddech był neutralny, a nie kwaśny???

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy wynik może świadczyć o chorobie refluksowej i konieczne jest leczenie . Sadze ze leczenie to powinno także pomoc na nieświeży oddech