Żołądek podatny na rozdymanie w wyniku gastroskopii

wynik gastroskopii: żołądek podatny na rozdymanie jeziorko śluzowe przejrzyste antrum blado-czerwone o pstrym rysunku naczyniowym,reszta ok o co tu chodzi i jak wyleczyć ???brałam juz nolpazę itp. i proursan a ten stan ciągle sie utrzymuje

Aleksander Ropielewski

Należy wykluczyć infekcje h. pylori jako czynnik spryzjający zapaleniu błony śluzowej żołądka, a takżę unikać pokramó zwiększających wydzielanie soku żołądkowego (kawa, alkohol, palenie papierosów, potrawy smażone i ostre). Kilkumiesięczna terapia inhibitorami pompy protonowej powinna byćwystarcajaca do wyleczenia w przypadk braku infekcji h.pylori.