Nadżerki przełyku a odpowiednia terapia

Od ok 2 lat moze wiecej mam czeste bole brzucha, podbrzusza i to nie tylko podczas miesiaczki.Do tego od mlodszych lat mam problemy z zaparciami.Od kilku msc bole sa coraz czestsze i silniejsze.Dopiero po wizycie w szpitalu dostalam skierowanie na usg jamy brzusznej i gastroskopie Usg wykazalo torbiel na lewym jajniku 40x35mm.Powinnam sie martwic?Z gastroskopii wykazalo, ze mam 4 nadzerki w przelyku do 3mm. W dolnej cz. trzonu i antrum liczne linijne ulozone nadzerki z hematyna.Prosze o rade.

Lek. Tomasz Budlewski

Torbiel na jajniku konieczna jest wizyta u ginekologa, aby ten po badaniu mógł określić ewentualną przyczynę i zdecydować o konieczności rozszerzenia diagnostyki lub konieczność odpowiedniego postępowania. Co do wyników gastroskopii czy zostały pobrane wycinki? zmiany mogą wynikać np. z choroby refluksowej. Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa.

Nadżerki w przełyku może Pani zażegnać stosując w diecie olej o odpowiedniej lepkości jako np. dodatek do sałatek. Na górny odcinek przewodu pokarmowego polecam oliwę z oliwek. Torbiel natomiast może pojawić się jako skupisko nagromadzenia toksyn, nieprzypadkowo w miejscu jajnika, zlokalizowanego w okolicach węzłów chłonnych. Zaparcia są efektem nieprawidłowej pracy jelit. W celu pozbycia się dolegliwości zapraszam do kontaktu.