Nagła chęć na zjedzenie czegoś słodkiego a zbadanie cukru

Witam Mam od dłuższego czasu napady takie że musze zjeść koniecznie coś słodkiego. Kiedyś jadłam bardzo dużo słodyczy. Od dłuższego czasu też śpie dosyć dużo ok 12-13 godzin, jeżeli sobie budzik nastawie to śpie krócej. Nie robie nic takiego męczącego w ciągu dnia. Trochę nerwów jak każdy człowiek. Lekarka zaradziła żebym mierzyła sobie cukier jak mam właśnie taki napad i raz zmierzyłam ostatnio i miałam 116 w ciągu dnia. To dobrze czy źle? Dodam że mam niedoczynność tarczycy.

Glikemie przygodna w ciągu dnia wynosząca 116 mg/dl jest prawidłowa. Nie jest to na pewno przyczyna Pani złego samopoczucia. Proszę sobie oznaczyć poziom glukozy rano na czczo z krwi żylnej - norma do 99 mg%, 100-125 mg% to nieprawidłowa glikemia na czczo, a >= 126 cukrzyca (należy 2 krotnie wykonać oznaczenie na czczo, aby rozpoznać cukrzycę). Może Pani wykonać test OGTT z 75 g glukozy i sprawdzić, jaka glikemia jest po 2 h. Być może przyczyną nadmiernej senności jest źle wyrównana niedoczynność tarczycy. Proszę sprawdzić poziom TSH we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz