Niepokojący wynik cukru w badaniu okresowym

Witam jestem na etapie wykonania badań okresowych otrzymałam skierowanie na wykonanie badań mocz oraz cukier ( miałam cukrzycę ciążową 6 lat temu ) zaniepokoił mnie wynik cukru : Glukoza (ICD-9: L43 ) 98,31 przy 70 -99,00 . Nieprawidłowa glikemia na czczo: 100-125 mg/dł,wskazanie testu OGTT; cukrzyca :>126 mg/dł, wynik uzyskany w dwukrotnym badaniu . Czy mam się czym martwić ? proszę o pomoc .

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Powyższy wynik mieści się w górnym zakresie normy. może Pani spróbować powtórzyć badanie poziomu glukozy na czczo jeszcze raz. W przypadku wątpliwego wyniku ( pomiędzy 100 a 125mg/dl) można wykonać test OGTT. Pozdrawiam