Nagłe przytycie a wielkość penisa

Witam serdecznie! Mam 39 lat, 3 lata temu mój członek w zwodzie miał około 13 centymetrów. Po 6 miesiącach, czyli 2,5 roku temu okazało się że mam cukrzycę, ponieważ moja waga skoczyła z 85 na 120 kg. Miałem wówczas dziewczynę, więc nie zwracałem i przywiązywałem zbytnio uwagi na moje przyrodzenie, ale gdy zerwalismy ze sobą wpadłem w lekki dół psychiczny i zacząłem popijać alkohol. Gdy się ocknąłem i skończyłem z alkoholem 1,5 roku później, czyli około rok temu dostrzegłem, że mój członek jest mniejszy. Mniejszy, tzn. ma w zwodzie około 7 cm. Mam cukrzycę stopnia 2 i biorę leki, nie insulinę. Czy to ma jakiś związek? Jaka może być przyczyna i jak temu zaradzić. Dziękuję za odpowiedź.

Witam! O ile cukrzyca nie ma wpływu na długość członka, o tyle niewłaściwie leczona może skutkować osłabieniem wzwodu. Ponadto zgłoszony przyrost masy ciała, a w szczególności możliwe odłożenie pokładów tłuszczu w partii podbrzusza, może potęgować wizualny efekt zmniejszenia prącia na skutek jego częściowego przysłonięcia. Niewątpliwie na funkcję seksualną, a tym samym osiągany wymiar prącia we wzwodzie, wpływa przyjmowanie używek. Ten sam efekt wywoływać mogą czynniki o charakterze psychogennym, których źródłem - w przedmiotowej sytuacji - może być rozstanie z partnerką, ale także nadmierny stres i obawa o powodzenie współżycia. Pomocna może być konsultacja psychologiczna. W pierwszej kolejności należy jednak wyeliminować szkodliwe czynniki pogarszające jakość erekcji, o których mowa wyżej oraz zadbać o prawidłową dietę oraz aktywność fizyczną. Jeżeli problem nie ustąpi z czasem samoistnie, przydatna może być pomoc specjalisty urologa. Pozdrawiam.