Nagłe wystąpienie wodogłowia

Wykryto wodogłowie, nie została znaleziona przyczyna, wystąpiło nagle, kilku dniowy ból głowy i potwierdzone. Wyniki ogólne dobre tylko badanie ANA 1:100 Cytoplazmatyczne ujemny typ świecenia plamkowy i badanie ANA3 kontrola 102, AMA-M2 1.00, Ribosomal-P-protein 1.00, Nukleosomy 1.00, dsDNA 4.00, Centrometr B 1.00, Jo-1 1.00, PM-Scl100 11.00 , Scl-70 1.00, Ro-52 1.00. Ale narzeczony dużo przebywa ze zwierzętami czy mogl zarazic się toksoplazmozą i to od tego? czy tylko w ciąży to zaraza sie?

Lek. Tomasz Budlewski

a jaki stopień wodogłowia? jakie było postępowanie? proponuje zglości się do lekarza neurologa - przy wykluczeniu przyczyn neurologicznych warto byloby udac się do lekarza chorób zakaźnych.