Naklejenie plastra antykoncepcyjnego dwa dni po stosunku

Czy można nie doprowadzić do zapłodnienia stosując antykoncepcję jako "deskę ratunku", mimo że dopiero chciałam zacząć stosować plastry ale czekałam do pierwszego dnia miesiączki. Czy jakbym nakleiła plaster teraz to mogłoby to zapobiec ewentualnemu zapłodnieniu? jestem 2 dni po stosunku

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Takie postępowanie nie zapobiegnie ewentualnej ciąży na skutek odbytego stosunku.