Nalot na strunach głosowych

mam pytanie marz ma nalot na strunach glosowych co to dokladniejest czy trzeba to leczyc operacyjnie czy mozna tylko lekami

Nalot na strunach nazywa się leukoplakia lub pachydermia i jest stanem przednowotworowym. Leczy się chirurgicznie. Być może da się uniknąc zabiegu pod warunkiem nie palenia, stosowania inhalacji pod ścisłą obserwacją laryngologa. Dr.Jach.