Nalot w obrębie migdałków a krwawienie

Dzień dobry, pisze w sprawie problemu z migdałkami. Od dłuższego czasu mam na nich nalot, który lekarz kazał mi usuwać patyczkiem. Jednak dziś przy tej czynności pojawiło sie dość duże krwawienie z jednego z migdałów. Umowilam sie na kolejna konsultacje z lekarzem, ale do tego czasu chciałabym spytać, czy takie sytuacje mogą mieć miejsce?

Tak, mogą mieć miejsce. Błona śluzowa migdałków jest delikatna i w trakcie ich wyciskania może pojawić się krew. Ale te zabiegi wyciskania winien robić laryngolog. A najlepiej usunąć te migdałki, które w tym wieku już nic nie znaczą.