Napady gorąca w nocy a menopauza

Menopauza przy zachowaniu jednego jajnika czy to możliwe? dwa tygodnie temu miałam operację gin, usunięto mi jajnik lewy i jajowód, prawy jajnik został i z tego co wiem ma przejąć funkcję usuniętego. Pojawiły się napady gorąca w nocy i w dzień. Czy tak moze być, czy jest szansa żeby te hormony się uregulowały? Mam nadzieję ze nie jest to menopauza przedwczesna. pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie powinna to być menopauza, skoro został zachowany jeden jajnik, najprawdopodobniej objawy mają związek z przebytą operacja.
Pozdrawiam