Napięcie mięśni ramion u 48-latki

Prosze o porade ...co jest przyczyną czestego napiecia miesni ramion .Ostatnio złapalo mnie i trzymalo przez trzy miesiace . Bol byl nie do zniesienia non stop od ucha lewego w dol az pod lewą łopatkę . Usztywniony kark ,podnoszac sie z łozka czy obracając na łożku musialam rekami podtrzymywac głowe. Wezwalam pogotowie ..dwa razy tez udalam sie na pogotowie i za kazdym razem Ibuprofen albo Paracetamol ...hmmmm.Po 3 m-cach odpuscilo-miesiac przerwy i od wczoraj zaczelo sie .Mieszkam za granica

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być związane ze stanem zapalnym czy urazem. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazane jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.