Napinanie i płaczliwość podczas wydalania u 3-tygodniowego dziecka

witam karmie piersia 3 tyg.noworodka i zauwazylam ze napina sie i placze przy robieniu kupki po czym kupki sa luzne i o konsystencji jajecznicy czyli prawidłowej.jak pomóc dziecku i czemu tak ciezko mu zrobic kupke

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dlatego, że nie ma jeszcze dostatecznie silnych mięśni brzucha i nie potrafi używać tłoczni brzusznej. Nabędzie tej umiejętności z czasem. Nie ma powodów do niepokoju. Wszystkie niemowlaki muszą przejść ten etap.