Narośl na żebrze pod skórą

Witam , mam 18 lat i od roku mam jakas narosl na 6 zebrze po prawej stronie nie boli ani nie przesuwa sie bylem u 2 lekarzy ale jeden powiedzial ze nic powaznego i przyjsc gdyby sie powiekszalo a drugi ze jak nabiore miesni to zniknie i zeby wybic sobie z glowy wycinanie , niestety dzisiaj wyczulem cos dziwnego obok tej narosli jakby kulka troszke wieksza od tego pierwszego ( max 1cm ) i kolejna po lewej stronie ale bardziej jak zgrubiala kosc , jest to powod aby sie martwic? Prosze o odpowiedz

Dzień dobry,

Warto , aby na początek wykonał Pan RTG klatki piersiowej w pozycji PA i prawo-boczne. Z wynikiem badania proszę pokazać się u lekarza. Dobrze, jeśli przy okazji przyłożyłby Panu sondę usg, aby Ocenić jak te "kulki" wyglądają w ultrasonografii i czym mogą być. Przy okazji sugerowałbym jeszcze oznaczenie morfologii z ręcznym rozmazem, OB, fosfatazy zasadowej oraz stężenia wapnia we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz