Narośl poniżej pachy

Narzeczony ma poniżej pachy narośl, z tego co widzę na zdjęciach w Internecie wygląda to na włókniaka, kiedyś był z tym u lekarza i ten zalecił wycięcie, mówiąc, że ta zmiana się unaczyniła. Wygląda jak wiszący na skórze "woreczek" miejscami lekko pogniecionej skóry, bardziej czerwony w niektórych miejscach i z widocznymi żyłkami. Jest wielkości ok. 1,5 cm. Problem polega na tym, że ma go od wielu lat, a w tej chwili zaczął się "paprać" bardzo boli - również wokół, częściowo wygląda jakby miał strupek, częściowo jest zaczerwieniony, zaogniony, zmienia kolor na prawie zielonkawy. Z jakby pęcherzem i sączy się z niego płyn. Narzeczony przebywa w tej chwili w zakładzie karnym, więc o wizytę u lekarza nie tak łatwo. Bardzo proszę o informację, co to może być, czy może rozrastać się do środka i czy sytuacja wygląda bardzo źle - i bardzo pilnie musi to zobaczyć lekarz? Proszę o wszystkie najbardziej prawdopodobne opcje i konsekwencje takiego stanu. Pozdrawiam Anna J.

Trudno mi odpowiadać konkretnie na takie pytania bez bezpośredniego obejrzenia zmiany. Tak jak Pani opisuje zmiana prawdopodobnie jest włókniakiem. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że każda zmiana guzowata, która w szybkim tempie ulega przemianie, a zwłaszcza nagle pojawia się w niej jakiś stan zapalny wymaga interwencji lekarskiej. Taka nagła przemiana może świadczyć o złośliwieniu guzka. W takim wypadku wskazana byłaby dość pilna wizyta zwłaszcza u chirurga i prawdopodobnie usunięcie zmiany z następowym badaniem histopatologicznym. O dalszym postępowaniu zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.