Usuwanie wiszącego włókniaka

Jak można usunąć włókniak wiszący (jest około 2 lata, szybko wtedy zmienił barwę z początkowo białej na brązową i znowu na białą)? Jak szybko trzeba się go pozbyć? Co się w nim mieści? Toksyny? Czy włókniak taki może dawać przerzuty np. do wątroby, czy do okolicznych organów? Czy samemu może być przerzutem? Czy można go usunąć w przypadku choroby nowotworowej skóry?

Włókniak jest zawsze zmianą łagodną. Metody usuwania: elektrokoagulacja lub laser. W obu metodach "odcina" się zmianę. Po odpadnięciu strupka zazwyczaj zmiana nie odrasta.