Narty w 4 miesiącu ciąży

witam jestem w 4 tygodniu ciazy a na weekend mam zaplanowany wyjazd na narty i nie wiem est to jeszcze wskazane w moim wypadku??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli jest to Pani pierwsza ciąża, nigdy nie było poronień lub poprzednie ciąże przebiegały prawidłowo to aktywność fizyczna nie jest przeciwwskazana. Należy jednak pamiętać, że w przypadku doznania choćby najmniejszego urazu na nartach diagnostyka radiologiczna będzie niemożliwa z powodu ciąży, co utrudni ewentualne postawienie trafnej diagnozy. Ciąża także jest przeciwwskazaniem do stosowania wielu leków, które w przypadku leczenia urazów mogą być zlecone. Reasumując może Pani oczywiście pojechać na narty (w przypadku braku powyższych przeciwwskazań związanych z negatywną przeszłością położniczą), ale proszę na siebie uważać i zachować ostrożność na stoku.