Naruszony nerw w okolicach nerki

Witam :) Mojego brata ostatnio rano bolała nerka. Poszedł do przychodni i okazało się, że to tylko naruszony nerw jednak lekarz dał mu na posiew i usg. W posiewie wyszło że ma 20 erytrocytów świeżych ale jak zrobił po tygodniu powtórkę badania to były dobre na usg jednak wyszło że ma mały kamyk 3,5mm lekarz kazał mu dużo pić oddawać mocz i dostał tabletki rowatinex. To na pewno pomoże? Nie będzie konieczny żaden zabieg?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zalecone leczenie powinno pomóc. W przypadku pojedynczego kamienia w dodatku małego nie jest konieczne leczenie operacyjne.
Pozdrawiam