Nasilający się ból kciuka

Witam, 3 tygodnie temu uszczelniałam okna silikonem, niestety musiałam cały czas dociskać ręką tubę. Od tamtej pory boli mnie kciuk. Myślałam że to zakwasy ale jest coraz gorzej. Nie moge nic utrzymac w ręce a po całym dniu boli aż nadgarstek. Nie ma sińca ani opuchlizny. Byłam u lekarza Poz ale dał tylko skierowanie do ortopedy a wizyta w październikau. Powiedział też że na ostry dyżur to się nie nadaje bo nie spuchło i trwa to już jakiś czas. Coraz bardziej boli. Proszę o podpowiedź co robić.

Proszę smarować maścią przeciwbólową np naklofen mobilat, dodatkowo okład z lodu, dobrze działa też laser