Nasilenie stanu zapalnego mimo leczenia

Dzień dobry!

Od trzech miesięcy cierpię na zapalenie stawów (arthritis). Biorę następujące leki: Medrol 4 mg, Trexan 2.5 mg, Folacid 5 mg. Zrobiłam badania laboratoryjne i wyszło mi, że stan zapalny się powiększył a nie zmniejszył. CRP 66.80mg/L Gama GT 109U/L, Alat GPT 60U/L. Proszę o radę, co mam robić? Czy dalej brać te tabletki i czy CRP jest bardzo złe? Mieszkam na Węgrzech, dlatego może wyniki się podaje w innych parametrach.

Witam!

Aby odnieść się do aktualnych wyników badań konieczne jest porównanie ich z poprzednimi. Tylko w ten sposób można ocenić czy leczenie jest skuteczne i należy je utrzymać. Na podstawie samych tylko przedstawionych wyników można stwierdzić, że CRP wskazuje z dużym prawdopodobieństwem na obecność stanu zapalnego. Parametry wątrobowe również są podwyższone co może być spowodowane przewlekłym stosowanie metotreksatu. Podsumowując konieczna jest wizyta u reumatologa w celu przeprowadzenia badania fizykalnego, ewentualnych badań dodatkowych oraz modyfikacji leczenia. Może być konieczna modyfikacja leczenia ze względu na stan parametrów wątrobowych.

Pozdrawiam serdecznie!