Nasilenie trądziku wiosną i latem, kaszel i szczypanie oczu u 29-latki

Witam mam 29 lat i borykam się z trądzikiem. Leczę się już 10 lat i z różnym rezultatem. W tej chwili biorę tabletki antykoncepcyjne bonadea i nadal trądzik się utrzymuje już nie wiem co zrobić jak go wyleczyć ;-( wiosną i latem trądzik się nasila zauważyłam ostatnio że kicham i kaszle oczy mnie szczypią może to jakaś alergia a trądzik swoją drogą?

Witam , nie napisała Pani jakie zabiegi dla skóry wykonywała Pani w tym czasie, jak wygląda codzienna pielęgnacja skóry czy zostały wykonane jakiekolwiek badania skóry?

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Lekarz obejrzy stan skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Na kichanie i kaszel wiosenny polecam zrobić serię testów alergologicznych.