Nawracające bakterie w moczu i częste bóle brzucha u 4-letniego dziecka
moja córka ma 4 lata nawracające bakterie w moczu miała robione usg jamy brzusznej wszystko dobrze wykonano UCM też wyszło dobrze badanie urodynamiczne wyszło dobrze w badaniu cystometrii wyszło zaleganie moczu 10ml i oprócz tych bakterii dziecko ma częste bóle brzucha podczas dotykania brzucha kichania popuszcza mocz gdy dziecko podmywam to widać gołym okiem mocz w pochwie chciałabym zapytać co to może być wizyta u urologa w grudniu a mi zależy żeby coś wiedzieć na ten temat i być spokojniejsza

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, przedstawiony problem jest na pewno złożony i trudny do oceny bez pełnego badania dziecka i zestawienia objawów z wynikami badań dodatkowych. Może to wynikać jednak z niepełnego jeszcze rozwoju układu nerwowego, który jest odpowiedzialny za kontrole układu moczowego. Może to także wynikać z sytuacji stresowych. Jednakże w wieku 4 lat trzeba zwrócić uwagę na wiele problemów. Proszę się udać do specjalisty urologa i ewentualnie do specjalisty neurologi dziecięcej. Pozdrawiam