Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Popuszczanie moczu u dziesięciolatka

Jestem mamą 10-letniego chłopca, który do dnia dzisiejszego ma ogromny problem z popuszczaniem moczu. Byłam z nim u urologa, zrobiliśmy USG, badanie przepływu moczu, napięcia mięśniowego wszystko wyszło super. Oprócz tego jest zdrowy. Nigdy nie posikał się w nocy. Byłam też u psychologa, ale też rozkłada ręce. Proszę o pokierowanie mnie, gdyż jest coraz starszy, a niemal codziennie ma posikane spodnie, najczęściej zdarza się gdy się śmieje.

KOBIETA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie!

Popuszczanie moczu w trakcie śmiania jest szczególną postacią nadreaktywności pęcherza (ang. nazwa gigling incontinence) i często przechodzi wraz dojrzewaniem dziecka. Natomiast jeżeli mocz jest popuszczany w innych okolicznościach, na przykład podczas kaszlu czy kichania to najczęściej powodem jest wysiłkowe nietrzymanie moczu,niekiedy może pojawiać się również w nadreaktywności pęcherza. W tym wypadku wskazana jest ponowna wizyta u lekarza urologa. Niestety tylko specjalista, który ma możliwość zbadania dziecka i dokładnego zebrania wywiadu może zdecydować o wdrożeniu leczenia. Wskazane jest również ponowne wykonanie badania ogólnego moczu, posiewu moczu.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy