Popuszczanie moczu w 20. tygodniu ciąży

Jestem w 20 tygodniu ciąży,w czasie kichania popuszczam mocz w bieliznę.To krępujące i uciążliwe,czy jest to normalne?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Oznacza to, że Pani mięśnie dna miednicy są bardzo słabe i już niewydolne. Jeśli natychmiast nie zacznie Pani ich wzmacniać poprzez odpowiednie ćwiczenia, problem nietrzymania moczu będzie się utrzymywał, a nawet może się pogłębić po porodzie.