Infekcje górnych dróg oddechowych w 28. tygodniu ciąży

Witam. Mam straszny problem jestem w 28 tygodniu ciąży to jest moja 5 ciąża mam infekcje górnych dróg oddechowych już ponad miesiąc od 5 dni biorę antybiotyk przepisany przez ginekologa ale nic nie pomaga kaszel dalej się utrzymuje i przy kaszlu strasznie popuszczam mocz właściwie to leci mi sam nie mam kontroli podpaska w ciągu kilku kaszlnięć przecieka nie wiem co mam robić gdzie szukać pomocy jest to tak uciążliwe że boje się wychodzić z domu a podpaski kupuje paczkami jestem załamana

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i zebrania wywiadu nie mogę Pani udzielić konkretnej odpowiedzi. Najpewniej konieczna będzie zmiana antybiotyku i wizyta u internisty. Nietrzymanie moczu podczas kaszlu jest wynikiem niewydolności mięśni dna miednicy (zważywszy na to że jest to Pani piąta ciąża).

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski