Podanie podwójnej dawki leku 2-latkowi choremu na zapalenie górnych dróg oddechowych

Proszę o pomoc ! Mam dwoje małych dzieci. Oboje chorują. Przez pomyłkę podałam synkowi jego dawkę antybiotyku (5ml Ospamox) + dawkę jego siostry (3,5 ml Augmentin). Co robić ? Synek ma 2 latka, choruje na zapalenie górnych dróg oddechowych.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Proszę skontaktować się z lekarzem, który oceni stan dziecka i czy nie doszło do przedawkowania leku. Objawami, które szczególnie powinny Panią zaniepokoić są: wymioty i biegunka, ból brzucha.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski