Nawracające bóle rok po mikrodyscektomi L5/S1

Witam mam 32 lata Jestem rok po mikrodyscektomi L5/S1. Powróciły bóle kontrolna tk wykazała tak zwężenie przestrzeni międzykręgowj L5/S1 z objawami vacuum phenomen w jej obrębie wupuklone ku tyłowi i w stronę prawą krążek międzykręgowy uciska worek opony twardej i odpowiedni korzeń nerwowy dotrzonowa przepuklina jądra miażdżystego wypuklająca sie do blaszki granicznej dolnej L5. Proszę o poradę boję się że to kolejny zabieg przede mną

Lek. Tomasz Budlewski

Pytanie jest mało czytelne, nie wiem dokładnie o co Pani pyta? Proszę udać się do ortopedy bądź neurologa (najlepiej tego lekarza, który kierował Panią na zabieg), niezbędne jest badanie lekarskie. Być może wystarczy leczenie farmakologiczne i rehabilitacja, a z zabiegiem ewentualnym można poczekać. Natomiast aby zalecić dalsze postępowanie niezbędne jest badanie i dokładna analiza TK.