Zmiany zwyrodnieniowe trzonów L5-S1 z obrzękiem szpiku

Wczoraj odebrałam MR kręgosłupa. Jestem po 2 oper od L5-S1.Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Zmiany zwyrodnieniowe z nierównością blaszek granicznych z osteofitami na krawędziach trzonów. Intensywność sygnału z krążków międzykręgowych od L3 do S1 w obrazach T2 nieprawidłowa co świadczy o zmianach degeneratywnych w nich. Zwężenie szpary międzykręgowej L5-S1 .Zmiany zwyrodnieniowe trzonów L5-S1 z obrzękiem szpiku. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach między kręgowych. (torbiele nerki prawej)

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest bezposrednie badanie lekarskie oraz laczna inetrpretacja powyzszego badania. proszę zglosic się do lekarza zlecajacego powyzsze badanie.